Artz

میانگین چهره زنان و مردان در سراسر جهان

  • پزشکی
  • 0
  • 1هزار
  • 3

چهره مردان و زنان ایرانی در حالت کلی

ویکیپدیا:

« averageness یا koinophilia یک نشانه قوی از زیبایی فیزیکی است. وقتیکه تصاویر چهره انسان ها به منظور ایجاد یک تصویر ترکیبی با هم میانگین گرفته شوند، به تدریج به یک تصویر "ایده آل" نزدیک شده و جذاب تر تلقی می شود. این موضوع اولین بار در سال 1883 مورد توجه قرار گرفت، هنگامی که فرانسیس گالتون، پسر عموی چارلز داروین، تصاویر ترکیبی عکاسی از چهره گیاهخواران و جنایتکاران را برای مشاهده اینکه آیا یک ظاهر صورت معمول برای هر کدام وجود دارد روی هم قرار داد. هنگام انجام این کار، او متوجه شده است که تصاویر ترکیبی در مقایسه با هر یک از تصاویر انفرادی جذاب تر بود.

محققان این نتیجه را تحت شرایط بیشتر کنترل شده تکرار نموده و دریافتند که متوسط ​​ریاضی تولید شده با کامپیوتر یک سری از چهره ها،مطلوب تر از چهره های انفرادی شمرده می شوند. از لحاظ تکاملی، منطقی است که موجودات جنسی باید به جفت هایی که دارای ویژگی های عمدتا مشترک و یا متوسط هستند ​​جلب شوند. »

لیزا دی‌بروین و بن جونز، دو روان‌شناس تجربی هستند که آزمایشگاه تحقیقات چهره را در موسسه علوم اعصاب و روانشناسی دانشگاه گلاسکو، اسکاتلند اداره می‌کنند. آن‌ها با راه‌اندازی وب‌سایت faceresearch.org، واکنش مردم را به تصاویر چهره‌های مختلف بررسی می‌کنند تا بتوانند از راز جذاب بودن یا نبودن چهره انسان‌ها پرده بردارند.

تصاویری که در ادامه ملاحظه می‌کنید، حاصل پردازش نرم‌افزاری هزاران تصویر از مردان و زنان 41 ملیت جهان است. دی‌بروین و جونز با نوشتن یک نرم‌افزار آنلاین توانسته‌اند چهره متوسط مردان و زنان این کشورها را با میانگین گیری از صدها تصاویر مختلف استخراج کرده و در ده گروه اروپای مرکزی، اروپای غربی، اروپای شرقی، مدیترانه، آمریکای جنوبی، آفریقا، خاورمیانه، جنوب آسیا، شرق آسیا و اقیانوسیه تقسیم بندی کنند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، حاصل کار با واقعیت اختلاف زیادی ندارد.

  • تصویر چهره صدها نفر از مردان و زنان برای ایجاد یک چهره متوسط ​​مورد استفاده قرار گرفت
  • ایجاد شده با ابزار آنلاین توسط روانشناسان تجربی در دانشگاه گلاسکو

منبع: http://faceresearch.org

 

ارسال های مرتبط